УТИЛІЗАЦІЯ БАТАРЕЙОК!

Пам'ятка населенню щодо дій у надзвичайних ситуаціях

 Батарейка - це зручне джерело електричної енергії. Сьогодні  майже усе, від наручних годинників та мобільних телефонів до ноутбуків і машин, працює на батарейках. Все, що живиться електрикою та не має зовнішнього джерела живлення,  потребує батарейки. Проте, якими б зручними вони не були з погляду на мобільність, вони не можуть працювати вічно. Навіть акумулятори, потенційно довговічніші, теж мають певний період експлуатації.

Викидати використану батарейку у сміття небезпечно, зберігати вдома теж. Використані елементи живлення  містять такі небезпечні метали та сполуки, як ртуть, свинець, кадмій, олово, нікель, цинк, магній та інші хімічні елементи. Для прикладу  одна маленька батарейка здатна забруднити 400 л води або 20 квадратних метрів ґрунту. Тому, викинувши всього 2 старенькі батарейки з ліхтарика, ви зіпсували 2 ванни, 8 відер і півтора чайника води, а викинувши чотири батарейки з фотоапарата, ви одним махом забруднили 2 грядки з картоплею і дві з полуницею. Опинившись на сміттєзвалищі під впливом атмосферних факторів, оболонка батарейок руйнується і шкідливі речовини, що є в їх складі, випаровуються та вимиваються. Один з самих небезпечних металів, ртуть, може потрапити в організм людини у вигляді парів, при вживанні води, так і при вживанні в їжу продуктів харчування (рослинного і тваринного походження).

Через воду і повітря токсичні метали потрапляють в живі організми, в яких викликають ураження, погіршують репродуктивні функції та викликають генетичні зміни і онкологічні захворювання.

Існує шлях мінімізації чи навіть ліквідації згубного впливу батарейок на середовище - утилізація. Цей процес  не тільки зменшує кількість хімікатів, які викидаються кожного року у навколишнє середовище, а й робить можливим їх повторне використання. Для промисловців відпрацьовані батарейки - це сировина з високим рівнем концентрації цінних елементів - кольорових металів та мінералів. Після переробки батарейки з її компонентів отримують сухі розподілені хімічні елементи і сортовані відходи з упаковки (картон і пластик).

До речі, в Україні є власний завод для переробки батарейок (ДП "Аргентум") у Львові. У м. Рівне, за адресою: вул. Пухова, 85, в приміщенні ТОВ „ВІК-КАР", офіційного дилера HONDA в Рівненській області, у відділі маркетингу встановлений спеціальний контейнер, куди безкоштовно можна здати  використані батарейки.

Графік роботи:

понеділок - п'ятниця  8.00-20.00; субота  9.00-17.00; неділя 10.00-17.00.

З усіх  питань утилізації можна звертатись за тел. 097-501-67-47


Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області http://nmc-rivne.ucoz.ua