Ідеал української родини (Групова консультація)

  • Ідеалом української родини завжди була сім'я. У сім'ї вбачаються основні ціннісні ознаки, потреби, і орієнтації батьків і дітей. До них належатьбажання продовжити свій рід, відчувати кровну спорідненість, духовну і економічну залежність та близькість, емоційність, потреба мати дітей і батьків, сімейне спілкування, традиції народу і духовна єдність, щирість стосунків і спільність інтересів, інтимність, повага до почуттів і думок різних поколінь сім'ї, громадянська єдність, спільність праці і її результатів, релігійність та національна культура сім'ї, патріотизм, чесність, порядність, відвертість, готовність захищати батьківщину. Від того культивує чи зневажає сім'я ці цінності, залежить і рівень її національної культури, особистісної свідомості.
  • У процесі засвоєння національних і загальнолюдських гуманістичних цінностей завжди визначне місце мала і має духовність.
  • Духовність містить такі ціннісні ознакипотреби і орієнтації батьків і дітей, що спрямовані на їх особистісне самовираження через практичну діяльність та ідеалізовані прагнення, уявлення про світ і сім'ю, родину, Батьківщину, мораль і моральність, патріотизм, милосердя, гуманність, обов'язок, честь і чесність, повагу до людей, співчуття, совість, сором, співпереживання, уявлення про особисту відповідальність за свою діяльність перед власною сім'єю, родиною, близькими і друзями, Батьківщиною, людьми (незалежно від родинних зв'язків, дружніх чи недружніх зв'язків, місця проживання тощо), перед дітьми і батьками віруючих сімей (незалежно від конфесійності віросповідань), Богом.
  • Історичний досвід розвитку української родини засвідчує її духовну міць, якщо ж у нових умовах її існування батьки, суспільство зосереджуватимуть увагу на зміцненні її духовної основи. То і старші покоління будуть здатні зберегти і примножити духовне багатство своїх попередників.
  • Звичайно сім'я у процесі духовного становлення особистості дитини має відігравати роль еталона. Завдяки тому, що в процесі розвитку вона засвоює ціннісні ідеали, в подальшому намагається діяти або ж діє відповідно до них.
  • Отже духовною основою української родини є віра у божественність походження людини та необхідність жити і діяти відповідно до постулатів, звичаїв і традицій християнського віровчення (незалежно від конфесій), за будь-яких умов зберігаючи оптимізм, високу моральність та діяльність у сферах, які визначаються як ціннісні.

Консультували: вихователь-методист Семенюк Р. Ф., практчний психолог Бабій А. В.