Нові діти: причини аномальної поведінки сучасних дошкільників

Голуб Іванна Григорівна

Голова батьківського комітету

Квасилівського ДНЗ (ясла-садок)

На сьогоднішній день перед молодими батьками постає все більше складних запитань, пов'язаних з вихованням дітей. Адже навіть фахівці- педагоги та психологи зазначають, що сучасні, "нові" діти потребують особливих підходів у вихованні та навчанні.

Чому "нові" діти? Безумовно, сучасні діти суттєво відрізняються від попередніх поколінь. Життя ставить перед сучасними батьками чимало важких завдань.  Адже, відповідаючи вимогам часу, у наш надзвичайно інформаційно та емоційно перевантажений час потрібно встигати все. Діти ростуть так швидко!  І, судячи з порад науковців, телебачення та Інтернету, дітям так багато треба вміти і знати! А скільки можливостей є у сучасної освіти для навчання, виховання  та розвитку дітей - всі ці гуртки, студії, школи раннього розвитку, танці, спортивні секції, мовні курси - не перелічити!  І, звичайно ж, чим раніше дитину почати вчити, тим більшого успіху вона досягне. Звичайно, кожна свідома мама хоче своїй дитині якнайкращого. Але є деяке "але". Багато батьків потрапляють у ситуацію, коли ще вчора така слухняна і чемна дитина-дошкільник починає змінюватися просто на очах: стає неслухняною та вередливою, агресивною, а іноді і зовсім некерованою. І батьки починають звертатися за порадами до лікарів та інших спеціалістів. У чому ж причина такої поведінки малюка?

Як зазначає О. Яковенко, директор центру лікувальної педагогіки (м.Київ): "Коли до мене звертаються батьки дитини зі скаргами на істерики, вередування та жахливу поведінку, я пояснюю: коли в оселі ввімкнені всі електроприлади ... проводка такого навантаження довго не витримає. Треба щось вимкнути. А з дитиною поводимося навпаки. Ми навантажуємо, а вона, розумниця, з усім справляється. Так і зриваємо малюкові і без того слабеньку нервову систему. А в результаті з будь-якого приводу - істерика."

Видиме погіршення поведінки дітей дошкільного віку мало б дати поштовх до пошуку нових методів спільної з батьками виховної роботи. Та, на жаль, кризовим є те, що сучасні тата й мами не помічають, не усвідомлюють або не хочуть бачити аномальності поведінки дитини і важливості своєчасної корекції. На чільному місці у них розвиток інтелекту дитини. Адже сьогоднішні батьки - це діти 80-90-х років, які орієнтовані на кар'єру і достаток, високу зайнятість та інтенсивний ритм життя. Жорстка конкуренція людських ресурсів і можливостей формує невротизоване суспільство. А дитина хоче бачити рідних спокійними та щасливими, урівноваженими та радісними. Психологічний мікроклімат у сім'ї є теж надзвичайно важливим чинником формування поведінки дитини.

В статті порушені лише деякі причини аномальної поведінки дітей дошкільного віку. Частину з них батьки, можливо, уже знають. На сьогоднішній день не є проблемою отримати пораду чи консультацію з будь-якого питання виховання дитини. Інтернет, телебачення, ток-шоу та навіть "гарячі лінії" - до послуг молодих батьків будь-яка інформація!!!  Але тут на молодих батьків чекає неприємний сюрприз - як правило, проблема не вирішується. До попередніх проблем додаються нові. Чому?

Відповідь проста. Адже краще будь-кого проконсультувати Вас можуть лише фахівці, які все життя присвятили дітям. Вашим дітям!