ПРО ІГРОВИЙ КУТОЧОК ДИТИНИ ВДОМА. Порадник для батьків

 Шановні батьки! На розвиток дитини  великий вплив робить навколишній простір. І від того, як він  організований у вас вдома, багато у чому залежить, якою виросте ваша дитина. Є декілька правил для створення ігрового куточка дитини вдома.

Правило перше: вашій дитині необхідний власний простір. Ідеальним варіантом є наявність власної кімнати. Можна відвести спеціальне місце, яке має бути відгороджене. Для цього можна використати невисоку ширму, відокремити куточок за допомогою меблів (тумбочки, столу, дивану). Власний простір передбачає не тільки окремо відведене місце, але й можливість дитини побути на самоті. Вона повинна відчувати, що  може робити там те, що хоче (грати з іграшками, якими хоче; не завжди дотримуватися ідеального порядку у «своєму» місці; розставити меблі по своєму; запросити своїх друзів та ін.)

Правило друге: потрібно створити у кімнаті психологічно приємну обстановку. Дитині повинно бути комфортно у «своєму» місці. Колір стін повинен бути не  дуже блідим, так само і не дуже яскравим. Щоб дитині було затишно у своєму куточку, потрібно звернути увагу на добір іграшок, які будуть використовуватись у грі і допомагатимуть дитині проявляти свої емоції. Продумайте місце, де дитина зможе розкидати іграшки, постукати кулаками по дитячій боксерській груші або подушці, від душі помалювати на стіні... Для зняття емоційного напруження і розслаблення дитини можна постелити  килимок, поставити ємність з піском, покласти глину для ліплення, увімкнути спокійну музику.

Правило третє: у дитячій кімнаті потрібно створити  затишну обстановку. Затишна обстановка та, у якій дитина себе комфортно почуває. Вона створюється за рахунок розташування меблів, м'яких штор, оформлення стін. Обов'язкво продумайте, яким чином буде освітлюватись дитячий куточок. Це може  бути загальне світло зверху, нічник над ліжечком дитини, настільна лампа. При доборі меблів слід пам'ятати, що для дитини неможливо бути постійно акуратною. Щоб дитина не залишала на меблях та стінах візерунки, виділіть їй мольберт для цих цілей або невелику ділянку на стіні, на якій можна міняти папір для малювання. Часто дитина втомлюється від своїх іграшок. Дитину потрібно привчати самостійно складати свої іграшки після гри на місце для зберігання іграшок.

Правило четверте: розташуйте розвивальні осередки так, щоб дитина мала можливість переносити предмети з одного осередка в інший.

Правило п'яте: оформлення кімнати  повинно відповідати віку дитини. Залежно від віку повинно змінюватися оформлення кімнати, асортимент іграшок і розвивальних ігор.

Правило шосте: дитині має бути цікаво у її ігровому куточку. Простір у кімнаті має бути цікавим для неї. Якщо дитині  подобається тваринний або рослиний  світ і все, що з ним пов'язано, то оформіть кімнату у такому ж стилі. Дуже добре залучити дитину до оформлення своєї кімнати або куточка:  намалювати картинку, виготовити поробку...  

При виборі іграшок слід пам'ятати: іграшок не повинно бути занадто мало або занадто багато; найкраще змінювати їх асортимент. Нехай дитина пограє з якимись із них досхочу, потім можете дістати із шафи ще декілька іграшок і прибрати ті, на які дитина вже не звертає уваги. Це дозволить дитині завжди проявляти інтерес до гри, придумувати нові сюжети ігор і не захаращувати кімнату.

Підготувала вихователь Олена ГАВРИЛЬЧИК