Вплив та взаємозв'язок сім'ї і музичних занять на розвиток дитини. Пам'ятка для батьків

Сім'я є найважливішим середовищем формування та розвитку особистості: тут дитина народжується, зростає, пізнає світ, соціалізується. Саме в родині розвиваються її почуття, закладаються моральні цінності, формується фізичне та психічне здоров'я. Спільні захоплення батьків і дітей можуть мати характер ігрової, пізнавальної чи трудової діяльності.

Ефективним засобом покращення взаєморозуміння виступають спільні заходи дошкільного закладу та родин вихованців (свята, розваги, батьківські збори, тренінги, анкетування і т.д.). Мета заходів - зміцнити сім'ю, урізноманітнити її життя, зменшити дефіцит соціальних зв'язків та спілкування дорослих з дітьми в сім'ї та поза нею.

Прикро констатувати той факт, що сьогодні батьки приділяють вихованню дітей недостатньо уваги, а роль домашнього вихователя здебільшого виконує телевізор. Мультфільми, фільми та різноманітні шоу, які переглядає малеча вдома, не несуть виховної мети, та ще й завдають шкоди розвитку дитини. І навіть найдорожчі іграшки та речі не навчать її ввічливості, чуйності, не прищеплять любові до прекрасного (музики, живопису, народної творчості). Втрачена можливість спілкування дітей з дідусем і бабусею, які не можуть розповісти дітям казку, навчити народних пісень, та й від матері діти рідко чують народну потішку чи колискову. Все це вони надолужують на музичних заняттях, а саме: музичні заняття сприяють збагаченню мовлення, розвитку пам'яті, слуху, уваги, ознайомлюють з новими словами, розвивають фізично, духовно, вчать сміливості в колективі  і прояву індивідуальності. В сім'ї  завершується процес закріплення набутого дитиною в дошкільному закладі. Це означає, що за формування особистості дитини відповідальні вихователі, музкерівник та особливо батьки.

Прилучайте малюка до хорошої музики!

Підготувала музкерівник Ревер О.Є.