Батьки - перші вчителі музичного мистецтва для своїх дітей. Порадник для батьків

Шановні батьки! Якщо ви хочете, щоб серце Вашої дитини прагнуло до Добра, Краси, Людяності, спробуйте навчити її любити і розуміти музику! Вчіть дитину і навчайтеся разом із нею.

Один із компонентів музичного слуху - вміння чисто, без фальші співати. Багато факторів залежить від того, чи співуча мама у дитини. Річ у тому, що слух дитини розвивається одночасно з голосом. Якщо мама не співає разом з дитиною, то малюк не навчиться цього самостійно. Під час наспівування простенької пісеньки дитині вона інстинктивно прислухається до маминого голосу: а чи співаю я так, як мама?

Спочатку малеча інтонує, відтворюючи дві ноти, потім - три і т. д. В такі моменти дитина запам'ятовує, як працює голосовий апарат. Трапляється так, що дитина не співає, тому що не розуміє, як правильно брати дихання. Спів для дитини - важка праця. Саме тому, важливо, щоб батьки співали разом із дитиною, адже під СD-програвач не навчишся правильно володіти своїм голосовим апаратом.

Для спільного музикування потрібно правильно підбирати пісні, які б відповідали віковим особливостям дитини. Так, трьохрічному  малюку «дорослі» пісні не підійдуть, важкуваті для сприйняття і виконання. Для початку слід вибрати коротенькі поспівки, поки дитина не навчиться виконувати їх чисто. Наприклад: «Скаче жабка по доріжці, витягнувши свої ніжки», «Я маленьке слоненя, люблю гратися щодня» та ін.

Не слід забувати про те, що було б просто чудово пританцьовувати, чи акомпанувати на професійних музичних інструментах, або ж на саморобних: кубики, дерев'яні палички, пляшки із сипучими крупами. Таким чином ритмічні рухи дають відчуття такту.

     Музикуйте, танцюйте, співайте зі своїми дітками, адже саме ви стаєте прикладом для наслідування своїй малечі, а вони, у свою чергу, будуть рости розвинутими, здібними і талановитими.

                                                                Підготувала музкерівник Денисюк О.М.