ДО УВАГИ ВСІХ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗДО ТА БАТЬКІВ НАШИХ ВИХОВАНЦІВ! ДЕНЬ БЕЗ ІГРАШОК

07.02.2019

У соцмережі «Фейсбук» К. Крутій запропонувала усім ЗДО України долучитися до флешмобу «День без іграшок» і відмовитися на один день від різних гаджетів та фабричних іграшок, особливо тих, які несуть небезпеку здоров'ю дитини.

 Мета флешмобу - створити умови для розвитку самостійних ігор дошкільників, формування їх творчих здібностей та креативного мислення; сприяти формуванню дитячої спільноти та активному спілкуванню одне з одним у ході об'єднавчих ігор з побутовими речами і предметами, яким можна дати «друге життя»; збереження природного довкілля та фізичного здоров'я дошкільнят.

14 лютого 2019 року просимо долучитися до флешмобу «День без іграшок» весь педагогічний колектив ЗДО і, в першу чергу, педагогічні колективи груп, у яких буде проводитися тематичний контроль «Еколого-природнича освіта та здоров'я дошкільників» (група раннього віку №1, молодші групи №2, 10, середня група №8).

Методичні рекомендації до «Дня без іграшок»

1. Провести підготовчу роботу з батьками, долучаючи їх до флешмобу (підготовки і збору необхідних матеріалів-замінників), виготовлення бізібордів. Розмістити у БК пам'ятки: «Як правильно добирати іграшки для дітей?», «Як зацікавити дитину книжкою?», «Як правильно читати дітям книжки?», «Які іграшки несуть у собі небезпеку?», «Розвиваємо творчі здібності дошкільнят» та ін. (на вибір).

2.  Напередодні, увечері, варто прибрати з полиць усі фабричні ігри та іграшки, а натомість забезпечити ігровий простір дітей різними новими й незвичними речами - матеріалами-замінниками (картонні коробки, пластиковий посуд, пластикові пляшки та баночки, яєчні лотки, кольорові стрічки, ковдри й подушки (для наметів), шматки тканини, природний матеріал, папір, шпалери, кінетичний пісок, глина, плівка, олівці, фарби, крейда, трафарети, розмальовки, намисто, шнурівки, фольга, туалетний папір, дерев'яні палички та гілки,  варені овочі та солоне тісто (для ігор в кулінарію, приготування печива чи вінегрету) та багато іншого.

3.  Провести ранкову зустріч на тему «День без іграшок» («Маленькі дослідники», «Наші іграшки нас покинули...» тощо).

4. Зацікавити дітей ідеєю збереження природного довкілля та власного здоров'я. Тема дня в усіх вікових групах 14 лютого «Буду я природі другом. День без іграшок».

5. По завершенню флешмобу провести виставку творчих робіт дітей та фотоматеріалів, зібраних протягом дня. Результати флешмобу розмістити на сайті ЗДО.

6.  Флешмоб можна поєднати з різними датами, як от: 14 лютого 2019 року - Міжнародний день дарування книги!

17 лютого 2019 року - День спонтанного прояву доброти!

МЕТОДИЧНА СЛУЖБА ЗДО