До 33-ої річниці Чорнобильської трагедії. Покладання квітів до пам’ятника постраждалим внаслідок ліквідації аварії на ЧАЕС

26.04.2019

Сьогодні, 26 квітня 2019 року, вихованці Квасилівського ЗДО (ясла-садок) покладанням квітів до пам’ятника вшанували пам'ять про загиблих внаслідок аварії на ЧАЕС. Зовсім небагато знають про Чорнобиль наші вихованці, проте щорічно у ці дні їхні знання та уявлення про цю страшну трагедію вихователі збагачують різними засобами, серед яких: бесіди, розгляд ілюстрацій та мультимедійних презентацій, читання доступної дитячої літератури, екскурсії до пам’ятника постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС тощо. Ось і сьогодні наші вихованці старших та середніх вікових груп, відвідавши цей пам’ятник, знову почули коротеньку інформацію про Чорнобиль від вихователя Павлюк Ю.А.:

Чорнобиль – невеличке містечко за 130 км від Києва. Біля нього у м. Прип’ять було збудовано атомну електростанцію. 26 квітня 1986 року о першій годині 23 хвилини та 40 сек  на четвертому енергоблоці ЧАЕС стався вибух. Сталася страшна пожежа. Першими взялися до гасіння пожежі 6 пожежників, які працювали на атомній електростанції. Від отримання великої дози радіації вони загинули.

До ліквідації пожежі швидко долучилися інші пожежники та військові з найближчих до Чорнобиля міст. Ліквідували пожежу вранці о 6 год 35 хв. Після цього почалася негайна евакуація всіх жителів. Вони покинули свої домівки і все, що там було, і більше ніколи туди не повернулися.

Якби пожежу не погасити вчасно, то радіація швидко поширилася б на всю Україну і інші країни світу, і люди почали б важко хворіти і вимирати від отриманої радіації. До ліквідації наслідків аварії долучалися десятки тисяч людей з різних куточків України, в тому числі і з нашого Квасилова. Дуже багато цих людей вже померли від отриманої радіації. Сьогодні покладанням квітів ми висловлюємо їм свою повагу, шану і пам'ять…