16 травня - День вишиванки в Україні. Заходи у Квасилівському ЗДО (ясла-садок)

13.05.2019

У четвер, 16 травня, українці відзначають День вишиванки, всеукраїнське свято, основною метою якого є збереження українських національних цінностей та їхня популяризація. В цей день українців закликають змінити або доповнити звичайний одяг українською національною вишиванкою.

Ідея свята зародилася у 2006 році і належить одній із студенток Чернівецького національного університету Лесі Воронюк. З 2010 року це свято набрало всенародної любові і популярності.

 У 2014 році свято відзначали, окрім України, вже у восьми країнах світу: США, Канаді, Німеччині, Італії, Франції, Португалії, Румунії, і навіть в Росії, попри анексію Криму та розв'язану Кремлем агресію на Донбасі.  

Вже наступного 2015 року День вишиванки отримав підтримку на державному рівні.  З початком бойових дій на Сході України вишиванки регулярно дарують українським захисникам. На сьогодні географія свята охоплює понад 50 країн.

Однією з найяскравіших традицій свята стали паради вишиванок, які з 2008 року проводяться майже у всіх великих українських містах. Цьогоріч,16 травня, масштабні святкові акції з нагоди Дня вишиванки заплановано по всій Україні. Цьогорічне гасло «Вишиванка - одяг вільних»

16 травня, з нагоди Дня вишиванки, у Квасилівському ЗДО (ясла-садок) буде проведено низку заходів:

  • 8.00 год.   Святкова ранкова гімнастика у вишиванках (старші групи)
  • 10.30 год. Парад вишиванок навколо дошкільного закладу під Державним Прапором (весь колектив, батьки і діти)
  • 11.00 год. Флешмоб «Найкраще фото у вишиванці» (всі працівники, діти)
  • 13.00 год. Загальне фото колективу дошкільного закладу у вишиванках.
  • Протягом дня. Тематичні заняття та бесіди з дітьми; групові фотосесії (всі вікові групи)

Запрошуємо колектив ЗДО, дітей та їхніх батьків долучитися до заходів у День вишиванки. Долучитись до святкування Дня вишиванки не складно - варто лиш прийти у садочок і на роботу в українській вишитій сорочці. 

Оргкомітет